Co nás čeká

Projekty obce

Projekt komunitního centra STODOLA

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Vysočina Tourism

Logo a odkaz na prezentaci http://www.vysocina.eu

Koruna Vysočiny

logo Koruna Vysočiny

Tiskové zprávy Kraje Vysočina

Subscribe to zdroj Tiskové zprávy Kraje Vysočina
Aktualizace: 1 hodina 2 min zpět

Kraj vysočina podepsal s Jihočeským a Jihomoravským krajem a s Dolním Rakouskem společný Pracovní program na další čtyři roky

23. Září 2022 - 11:35
Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko podepsaly Hluboké nad Vltavou společný Pracovní program pro roky 2022–2025. Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin.

Do podzemí, ateliérů i na festival. Podzimní Vysočina láká

23. Září 2022 - 10:56
Na výlet s chutí do podzemí, na hrad, zříceniny, kolem studánek, do otevřených ateliérů či na filmový festival… Krajská centrála cestovního ruchu připravila pro návštěvníky řadu tipů, kam na Vysočinu vyrazit za zážitky i dobrým jídlem, na výlety se psem i za kulturou během podzimu.

Modernizovaný úsek silnice II/152 z Hrotovic na Dukovany se pro řidiče zprůjezdní v neděli 25. září

23. Září 2022 - 10:37
Od neděle 25. září se řidičům opět zprůjezdní 3,2 km dlouhý úsek silnice II/152 od křižovatky II/399 až za obec Slavětice. Jedná se o druhou etapu modernizace silnice II/152 Hrotovice – Dukovany, 1. stavba.

MPSV posílá na dofinancování speciálních sociálních služeb dalších sedm miliónů korun. Využijí je krajská unikátní pracoviště

23. Září 2022 - 10:11
Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, posílá ministerstvo práce a sociálních věcí na Vysočinu dalších sedm miliónů korun. Jsou určeny pro Domov důchodců Proseč u Pošné a Domov Jeřabina Pelhřimov. Tato krajská pracoviště zajišťují vysoce specializovanou a náročnou péči o klienty se specifickými diagnózami – s Hantingtonovou chorobou a s mentálním postižením kombinovaným s vážnými vrozenými poruchami v chování, které významně ovlivňují možnost kolektivního soužití. V případě obou pracovišť je k dispozici omezená kapacita.

Kraj uspořádal už šestou konferenci ke společenské odpovědnosti

23. Září 2022 - 10:06
Stovka příznivců společensky odpovědného chování přišla ve čtvrtek 22. září do kongresového sálu Kraje Vysočina vyměňovat si zkušenosti a vzájemně se inspirovat. Společenská odpovědnost má dobrovolný charakter a zahrnuje ty činnosti, které organizace realizuje nad rámec zákonných povinností, ať již ve vztahu ke svým zaměstnancům, nebo ke společnosti a životnímu prostředí.

Na Noci vědců si můžete nechat otestovat sluch

23. Září 2022 - 8:58
V pátek 30. 9. 2022 se uskuteční další ročník velmi zajímavé aktivity s názvem Noc vědců, v rámci které mohou zájemci navštívit Vysokou školu polytechnickou Jihlava, kde si od 17 hodin mohou nechat změřit sluch pomocí speciálně vyvinuté aplikace.

Myslivci dostanou zaplaceno za odstřel černé zvěře

22. Září 2022 - 12:05
Už deset let Kraj Vysočina podporuje redukci počtů černé zvěře ve volné krajině – mimo obory -finančním bonusem. Od uživatelů honiteb prostřednictvím okresních mysliveckých spolků přebírá spodní čelisti odstřelených divokých prasat. „Jde o důkaz o ulovení. Za každou přesně specifikovanou předloženou čelist kraj vyplatí 350 – 500 korun, a to podle stáří odstřeleného kusu,“ upřesňuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.

KSUSV: Za měsíc skončí na Vysočině stavební sezóna na krajských silnicích

22. Září 2022 - 11:58
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny letos investorsky zajišťovala celkem 135 stavebních akcí ve finančním objemu přibližně 700 milionů korun, u řady z těchto akcí navíc figurovala i jako zhotovitel. Výhodou je, že pro stavební činnost využívá zejména vlastní nákladní automobily a další techniku, které slouží také pro výkon letní a zimní údržby.

Blíží se zahájení přeshraničního programu Interreg AT-CZ 2021–2027

21. Září 2022 - 14:20
Na začátku týdne se v Praze uskutečnila konference ke schválení nového programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem pro období 2021–2027. Konferenci pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj zastoupené náměstkem Janem Fluxou. Jejím tématem bylo schválení nového programu Evropskou komisí. Akce se zúčastnili zástupci programových partnerů obou států, rakouská velvyslankyně Bettina Kirnbauer a český velvyslanec Jiří Šitler.

KACPU pro Kraj Vysočina bude v provozu minimálně do konce roku

21. Září 2022 - 10:49
Na návrh krajského krizového štábu bude Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Jihlavě bude v současném režimu fungovat do konce letošního roku. Informoval o tom hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Centrum na Tolstého ulici v Jihlavě nyní odbavuje klienty z řad ukrajinských válečných uprchlíků dva dny v týdnu. "Možná změna by byla operativně, pokud by skutečně došlo k nějakému významnému poklesu zájmu nebo např. k centrální změně, která by fungování asistenčního centra zásadně ovlivnila. Ale zatím jsme předběžně dohodnuti, že v příštích měsících, nejdéle do konce roku, bychom provozovali KACPU ve stávající formě," řekl Vítězlaslav Schrek.

Vyhodnocení první etapy měření kvality ovzduší v Kraji Vysočina

21. Září 2022 - 9:36
Centrum dopravního výzkumu zpracovalo výsledky první (zimní) etapy měření znečišťujících látek v ovzduší v tomto kraji. Nyní dokončuje druhou (letní) etapu. V obou kampaních monitorovalo koncentrace polycyklických aromatických uhlovodíků včetně karcinogenního Benzo[a]pyrenu a ve vybraných obcích také další znečisťující látky.

Cestářské rodeo na Vysočině opět ovládl Pavel Ouhel z cestmistrovství v Pelhřimově

20. Září 2022 - 15:04
V areálu Krajské správa a údržby silnic Vysočiny na Kosovské ulici v Jihlavě se v závěru minulého týdne uskutečnil 14. ročník krajského Cestářského rodea. Loňské vítězství obhájil Pavel Ouhel z cestmistrovství Pelhřimov, který si opět nejlépe poradil s dvoukolovou jízdou zručnosti. Druhou příčku obsadil Zdeněk Vacek a na stupně vítězů se probojoval i třetí František Strohmer, který už v minulosti při Cestářském rodeu pravidelně figuroval mezi nejlepšími.

Šest firem má zájem postavit kamenný hospic pro Kraj Vysočina

20. Září 2022 - 13:12
Rada Kraje Vysočina dnes z šesti zájemců vybrala stavební společnost, která by měla za rok a půl postavit kamenný hospic pro Kraj Vysočina v blízkosti krajské Nemocnice Havlíčkův Brod. „Kraj Vysočina je připraven v následujících dnech s regionálním vítězem veřejné zakázky podepsat smlouvu, která by umožnila zahájení stavebních prací už na přelomu září a října. Vysoutěžená hodnota díla se blíží předpokládanému rozpočtu, který byl stanoven na cca 85 miliónů korun,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Vyjádření vedení Kraje Vysočina k nepravdivým tvrzením železničního dopravce

20. Září 2022 - 13:10
Kraj Vysočina se ohrazuje proti lživým tvrzením, kterými argumentuje dopravce Jindřichohradecké místní dráhy v právě vedeném insolvenčním řízení, které na sebe dopravce sám vyhlásil. Dopravce zdůvodňuje svou neutěšenou finanční situaci zjednodušeně tím, že mu Kraj Vysočina odmítá uhradit jeho náklady. Toto tvrzení se však nezakládá na pravdě. Kraj Vysočina své závazky z platných uzavřených smluv vůči všem svým partnerům plní. Tento fakt už opakovaně sdělil všem orgánům, které dopravce obeslal svými podněty. Veškerá dosud uzavřená řízení vyvolaná dopravcem byla vždy rozhodnuta ve prospěch postupu Kraje Vysočina.

Od čtvrtka 22. září se řidičům otevírá rekonstruovaný průtah Jemnicí

20. Září 2022 - 11:17
Už od čtvrtečního rána budou moci řidiči projíždějící Jemnicí využívat modernizovanou krajskou komunikaci II/152. Jedná se o navazující druhou část rekonstrukce této páteřní silnice v průtahu města v délce zhruba 460 metrů v části ulic Velká brána a Na Podolí. Modernizovaný úsek se pro řidiče otevírá s týdenním předstihem, v průběhu října budou ještě probíhat drobné dokončovací práce.

Pozvánka do Krajské knihovny Vysočiny na křest publikace Alfabet, Česká moderní architektura

20. Září 2022 - 9:23
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš a Czech Architecture Week Vás srdečně zvou na křest publikace ALFABET, ČESKÁ MODERNÍ ARCHITEKTURA, s přednáškou hlavního editora Vladimíra Šlapety, která se uskuteční v pondělí 26. září 2022 od 18.00 hod. v sále Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Třeštice uspěla v republikovém kole Vesnice roku 2022. Patří jí 2. místo i cena veřejnosti

19. Září 2022 - 16:06
V sobotu 17. září byly na Jarmarku venkova, který je součástí mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tanců v Luhačovicích, vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2022. Kraj Vysočina zabodoval hned 2x. Obec Třeštice získala celkově druhé místo a v kategorii Cena veřejnosti, kdy o vítězi rozhodovali občané svým hlasováním, získala Třeštice nejvíce hlasů. Celkem jich bylo více než 7 000. Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 176 obcí, z toho 15 jich bylo z Kraje Vysočina. Třeštice, která soutěžila v republikovém kole s ostatními vítězi krajských kol, byla nejmenší obcí z hlediska počtu obyvatel, a přesto dosáhla na druhou nejlepší příčku. To se jí podařilo i přes nepřízeň počasí, které doprovázelo návštěvu republikové komise.

Co je předpokladem rozvoje inovačního prostředí kraje?

19. Září 2022 - 15:27
V závěru minulého týdne proběhla v areálu Modety Jihlava akce s názvem Otevřené dílny, jejímž cílem bylo představit možnosti a přístupy podpory technického vzdělávání, kutilství, inovací a kreativity. Akce proběhla v rámci třídenního festivalu KutilFest. Jako součást programu proběhla diskuze k potřebě rozvoje inovační infrastruktury v kraji. Zástupci veřejného, vědecko-výzkumného a firemního sektoru i veřejnosti se shodli na tom, že pro další rozvoj inovačního prostředí kraje je nutné zajistit dostatek kvalifikovaných pracovních sil a zajistit nabídku podpory pro nově příchozí do území.

Krajští dobrovolníci pracovali v jihlavské ZOO

19. Září 2022 - 11:52
Koordinátorka dobrovolníků Krajského úřadu Kraje Vysočina Irena Hambálková zareagovala na výzvu ZOO Jihlava, která aktivně hledá dobrovolníky pro pomocné práce, a tak se tentokrát krajští dobrovolníci vydali za prací do areálu nejnavštěvovanější turistické atrakce na Vysočině. V půlce září sedmička pracovníků, která se rozhodla věnovat svůj volný čas dobré věci, strávila pracovní odpoledne na dohled od žiraf.

Kraj Vysočina opraví pavilon LDN v Nemocnici Nové Město na Moravě. Všechny práce jsou plánované za provozu

14. Září 2022 - 13:02
Na přelomu září a října začne jedna z logisticky složitějších letošních oprav naplánovaných v Nemocnici Nové Město na Moravě. Kraj Vysočina vysoutěžil dodavatele a za téměř 18 miliónů korun kompletně opraví interiéry pavilonu LDN. „Vzhledem k tomu, že pavilon není možné kompletně vystěhovat, jsou práce naplánovány za provozu. Podepíše se to na délce přísně plánovaných prací, které budou trvat celý rok,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.

Stránky