Projekty obce

Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Tiskové zprávy Kraje Vysočina

Subscribe to zdroj Tiskové zprávy Kraje Vysočina
Aktualizace: 9 min 35 sek zpět

Plánované investice v nemocnicích Kraje Vysočina

31. Březen 2020 - 12:01
Rada Kraje Vysočina dnes na svém jednání rozhodla o dvou investičních aktivitách v nemocnicích v Pelhřimově a Havlíčkově Brodě. Zatímco v případě stavebních prací na budově ředitelství Nemocnice Pelhřimov proběhne během následujících měsíců administrace veřejné zakázky na stavební práce tak, aby mohly opravy začít už v září letošního roku, stavba parkovacího domu pro Nemocnici Havlíčkův Brod je v plánování na svém úplném začátku.

Obnova turistického značení bude letos náročnější

31. Březen 2020 - 9:09
Letošních 500 tisíc korun, tedy o 130 tisíc korun více než v minulém roce, poskytnutých Krajem Vysočina pomůže Klubu českých turistů s obnovou značení tras pro pěší i cyklisty. V kraji je aktuálně vyznačeno téměř 2450 km cyklotras a 3200 km pěších a lyžařských tras.

Kraje řešily s vládou opatření v sociálních službách a upřesnila se distribuce ochranných prostředků

30. Březen 2020 - 14:11
Každý kraj si připraví vlastní řešení pro případ dalšího šíření nákazy koronavirem v pobytových zařízeních sociálních služeb a bude o něm informovat vládu. Upřesní se také distribuce ochranných prostředků od státu, aby kraje znaly plán závozů. Dohodli se na tom dnes hejtmani na videokonferenčním jednání s premiérem Andrejem Babišem a dalšími členy vlády.

Profesionální hasiči budou od úterního rána pomáhat v Břevnici

30. Březen 2020 - 14:04
Od úterní sedmé hodiny ranní začnou pomáhat profesionální hasiči Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v Domově se zvláštním režimem v Břevnici. Po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR vyšli hasiči vstříc a reagují tak na požadavek hejtmana. V domově budou k dispozici zdravotnickému personálu a klientům vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Střídání směny bude po 24 hodinách. Sestaveny jsou tři směny. Hasiči na místě nebudou zajišťovat zdravotnickou péči, bude se výhradě jednat o pomoc zdravotnickému personálu s chodem domova spočívající například v dezinfikování prostor, roznášení stravy, běžné údržbě v domově atd.

Štíty z vašich 3D tiskáren chrání lidi v první linii. Vysočina DĚKUJE

30. Březen 2020 - 13:00
Ochranné štíty pro zdravotníky v nemocnicích i ordinacích praktiků a dětských lékařů, stomatology, sociální pracovníky, lékárníky, doručovatele nebo třeba pro pokladní v obchodech se už vyrábí na desítkách míst po celém regionu. Do výroby se zapojují střední školy, zájmové kroužky, jednotlivci a řada dalších dobrovolníků. Dnes přinášíme příběh lidí ze sportovního spolku Cross Biathlon Mexico. První štít vyrobený na jejich 3D tiskárně pomohl zdravotní sestřičce, manželce Leoše Škorpíka, iniciátora této aktivity, a další kusy následně putovaly do Nemocnice Nové Město na Moravě, do Domova Kamélie Křižanov, do Domova pro seniory Mitrov a o víkendu také do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Díky spolupráci s početnou skupinou aktivních studentů má sportovní spolek k dnešnímu dni vyrobeny více než čtyři tisíce štítů.

Armáda Vysočině nepomůže. Převoz klientů z Břevnice do Lázní Toušeň padl. Kraj osloví s žádostí o pomoc dobrovolníky z řad zdravotníků, studentů, profesionální i dobrovolné hasiče

30. Březen 2020 - 11:06
Armáda prostřednictvím generálního štábu odmítla poslat pomoc středního zdravotnického personálu do Domova se zvláštním režimem Břevnice. Jako důvod byly uvedeny nedostačující kapacity. Klienti domova Břevnice nemohou být převezeni k péči ani do Lázní Toušeň, jehož kapacity za tímto účelem nabídlo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je specifický charakter diagnóz klientů domova se zvláštním režimem, jejich celkový zdravotní stav, který neumožňuje transport, a jiný typ péče, který je zařízením v Toušeni poskytován.

Zajištění provozu v Domově se zvláštním režimem Břevnice

29. Březen 2020 - 13:51
Na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihlava byla v Domově se zvláštním režimem Břevnice od dnešního dne na nezbytně nutnou dobu (do odvolání, minimálně však 14 dní) nařízena karanténa. Nejpozději do zítřejšího rána musí být přijata všechna opatření s ní související. S ohledem na skutečnosti, které tuto situaci doprovází, bylo vedení Kraje Vysočina nuceno prostřednictvím KOPIS Hasičského záchranného sboru požádat dnes dopoledne Ministerstvo obrany, resp. náčelního generálního štábu Aleše Opatu, o nasazení sil a prostředků Armády České republiky. Na reakci se čeká.

Mimořádná opatření v Domově se zvláštním režimem Břevnice

28. Březen 2020 - 11:36
Krajská hygienická stanice se sídlem v Jihlavě informovala o deseti pozitivních testech u klientů a dvou pozitivních testech u zaměstnanců Domova pro seniory v Břevnici u Havlíčkova Brodu. Aktuálně je průběh onemocnění u většiny pozitivních klientů doprovázen celkem mírnými příznaky s výjimkou dvou klientek, u nichž se připravuje hospitalizace. Dnes ráno byly odebrány k testování vzorky od všech ostatních dvanácti klientů a 22 zaměstnanců domova. Vedení DD Břevnice prosí o shovívavost a klid, aby se mohlo věnovat zvládnutí aktuální situace.

Desítky tisíc roušek pro region

27. Březen 2020 - 13:27
Je to přesně deset dní, kdy se Kraj Vysočina připojil ke koordinaci šití látkových roušek. Z látek ze 100% bavlny, které věnovali jednotlivci, firmy, školy, domovy pro seniory, nemocnice i spolky a ze stovek metrů látky krajem nakoupené šili a stále šijí ochranné plátěné roušky šikovné ruce lidí od Pelhřimova po Sněžné. Odhadem byly na Vysočině během deseti dnů ušity desítky tisíc kusů roušek a šití stále pokračuje.

Změna termínu slavnostního vyhlášení krajského kola soutěže Zlatý erb

27. Březen 2020 - 11:30
Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a k aktuální situaci v České republice informujeme, že slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 se v plánovaném březnovém termínu neuskuteční. Slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat, pokud to situace dovolí, v náhradním termínu 22. června 2020 v 15:00 hodin v sídle Kraje Vysočina.

Myslete na kraje při rozdělování respirátorů FFP3, požádali hejtmani ministra zdravotnictví

26. Březen 2020 - 18:03
Hejtmanky a hejtmani jednotlivých regionů dnes absolvovali videokonferenční jednání Rady Asociace krajů. Hlavním tématem společné diskuse se stalo především zásobování ochrannými prostředky v souvislosti s nákazou koronavirem. Hostem jednání byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Dočasná redukce autobusových spojů v Kraji Vysočina od 28. 3. 2020

26. Březen 2020 - 13:06
S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci dojde s platností od 28.3.2020 k dočasné redukci autobusových spojů z důvodu vydaných vládních opatřeních. Jedná se o spoje, které jsou v současné době minimálně obsazené v řádu jednotlivých cestujících.

Dočasná redukce regionální železniční dopravy v Kraji Vysočina od 28. 3. 2020

26. Březen 2020 - 12:59
S ohledem na aktuální epidemiologickou situaci dojde s platností od 28. 3. 2020 k dočasné redukci části vlakových spojení na Vysočině a přilehlých tratích v době zostřených protinákazových opatření. Jedná se o vlaky, které jsou v současné době minimálně obsazené v řádu jednotlivých cestujících.

Za účelem ochrany veřejného zdraví nařídilo Ministerstvo zdravotnictví pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob

26. Březen 2020 - 7:40
Na základě jednání vlády vydalo Ministerstvo zdravotnictví mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou například cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu.

Omezení regionálních vlaků ČD v Kraji Vysočina

25. Březen 2020 - 17:36
Od soboty 28. března do odvolání bude omezen provoz vybraných regionálních vlaků v Kraji Vysočina. Omezení se ve většině případů týká pracovních dnů, kdy budou zrušené některé regionální spoje v úsecích Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou, Havlíčkův Brod – Jihlava nebo Havlíčkův Brod – Telč – Dačice. O víkendu také nepojedou spěšné vlaky mezi Jihlavou a Znojmem.

Zakládáme komunitní kanál pro příznivce technologií na sociálních sítích – SiliconHighlands

25. Březen 2020 - 13:12
Milé studentky, studenti, učitelé, učitelky, příznivci moderních technologií, v současné době jsou školy zavřené, možnosti zábavy omezené, zprávy vesměs negativní, prostě vše je jiné než obvykle. Přesto se mnozí z vás doma věnujete svým technologickým koníčkům, programujete aplikace, robotické hračky nebo chování senzorů. Tisknete objekty na 3D tiskárnách. Narazili jste na nějaký zahraniční web, který by mohl zajímat i ostatní. Podělte se o to s námi prostřednictvím sdíleného kanálu na sociálních sítích – SiliconHighlands.

Stránky