Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

Poznejte zelené srdce Česka

Projekt sociálního bydlení

Nové Město na Moravě - aktuality

Subscribe to zdroj Nové Město na Moravě - aktuality
Aktualizace: 47 min 24 sek zpět

Nenecháme Vás v tom samotné!

22. Srpen 2019 - 10:12

 Poslední prázdninovou sobotu můžete uzavřít účastí na benefičním Běhu pro hospic.

Výtěžek ze startovného poputuje ve prospěch Domácího hospice Vysočina, který prostředky využije na rozšíření svých služeb o dětskou paliativní péči.

Účastníkům běhu dají Městské lázně slevu 10% a ze vstupného dáme 10% Hospicu Vysočina.

Akce se odehraje v Novém Městě na Moravě u přírodního koupaliště a v jeho okolí.

 

Městské lázně pro Hospic Vysočina

21. Srpen 2019 - 15:19
https://lazne.nmnm.cz/wp-content/uploads/sites/21/2019/08/2019-08-19_lazne-pro-hospic.mp4

Přijďte během září do Městských lázní nebo v sobotu 31.8.2019 na koupaliště v NMNM na běh pro Hospic ve 14:00.

Zůčastněním běhu přispějete na Hospic Vysočina a od nás dostanete slevu 10% na vstupné.

Chystá se nový festival komorní hudby: Pódium NMNM

21. Srpen 2019 - 8:49

O tom, že Nové Město je nejenom centrem sportu, ale i kultury není pochyb. V roce 2017 bylo díky velkému úsilí několika nadšenců z veřejné sbírky zakoupeno nové koncertní křídlo do Horácké Galerie. Již během této aktivity jsme věděli, že zakoupením tohoto krásného nástroje to nekončí, ale začíná. Kromě očekávaného využití – vystupování žáků ZUŠ, doprovody při vernisážích, koncerty a hudební vystoupení například při Nova Civitas jsme chtěli naplnit prostor Galerie něčím zcela novým, něčím, co tu ještě nebylo. Podkroví Galerie totiž poskytuje neopakovatelný „genius loci“, který by ve spojení se špičkovým hudebním přednesem mohl přinést nečekaně intenzivní zážitek. V loňském roce jsme nad touto možností opakovaně diskutovali, radili se a promýšleli, jak bychom to chtěli udělat, jaké umělce pozvat, jaká by byla forma i vize celého projektu. Hledali jsme také podporu jak u vedení Horácké Galerie, tak i u vedení Nového Města. U obou institucí jsme byli přijati s velkým nadšením a podporou. To nám dodalo odvahu a nyní již víme co chceme. Letos na podzim začne žít svůj život nový festival komorní hudby, pojmenovaný PÓDIUM NMNM. Chtěli bychom v každé sezoně představit ve čtyřech či pěti koncertech špičkové umělce evropského i světového formátu. Dramaturgem festivalu je prof. Luděk Šabaka, pedagog plzeňské konzervatoře. S jeho přispěním jsme získali kontakty na skvělé interprety, kteří přivezou VELKOU HUDBU do malého města. Koncerty budou rozděleny do podzimní (v této sezoně koncerty dva) a jarní (opět dva koncerty na jaře 2020) části. Bližší informace o účinkujících, termínech konání jednotlivých koncertů atd. naleznete na našem webu www.podiumnmnm.cz a také na facebookových stránkách.
Vstupenky na festival jsou již v prodeji, zakoupit je můžete prostřednictvím služby smsticket přímo na webových stránkách festivalu nebo v Informačním centru na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě.