Projekty obce

Projekt komunitního centra STODOLA

Koruna Vysočiny

logo Koruna Vysočiny

Křižánky získaly stříbrný stupeň Ceny za kvalitu ve veřejné správě, jako jediná obec v ČR!

Obec Křižánky, která se před dvěma roky stala Vesnicí Vysočiny a následně obsadila i třetí místo v celorepublikovém kole soutěže, slaví další velký úspěch.Na 10. Národní konferenci kvality ve veřejné správě, pořádané Ministerstvem vnitra ČR společně s Královéhradeckým krajem, Radou kvality ČR a městem Hradec Králové, převzal starosta obce Jan Sedláček stříbrný stupeň Ceny za kvalitu ve veřejné správě.Ceny Ministerstva vnitra jsou každoročně udělovány místním samosprávám za úspěšné postupy v oblasti kvality veřejné správy.Křižánky získaly stříbrnou Cenu za kvalitu ve veřejné správě a titul Organizace  dobré  veřejné  služby za realizaci programu místní Agenda 21. Stříbrná cena byla udělena také městům Chrudim, Kopřivnice, Litoměřice, Vsetín, Přeštice a Šternberk. Malá obec Křižánky tak byla mezi městy jedinou obcí v ČR, která tuto cenu získala. Vítězné  organizace  oceněné stříbrnou cenou získaly od Ministerstva vnitra diplom a také věcnou cenu  -  skleněný  kotouč  představující  symbol  dokonalého  tvaru a neustálého pohybu cesty k lepším výsledkům. Ocenění by mělo pomoci Křižánkám při získávání finančních prostředků na rozvoj obce. Občané obce si mohou svoji cenu (diplom i skleněný kotouč) prohlédnout ve výloze místního obchodu.