Co nás čeká

Projekty obce

Projekt komunitního centra STODOLA

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Vysočina Tourism

Logo a odkaz na prezentaci http://www.vysocina.eu

Koruna Vysočiny

logo Koruna Vysočiny

Nové Město na Moravě - aktuality

Subscribe to Nové Město na Moravě - aktuality feed
 
Updated: 1 hour 59 min ago

16. 8. – SAUNOVÝ RITUÁL od 18:00

13. August 2022 - 8:00

Vážení návštěvníci, přijďte si v 18:00 užít saunový rituál do wellness.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Volby do zastupitelstev obcí v roce 2022 – výzva zmocněncům volebních stran a nezávislým kandidátům k ověření správnosti údajů na hlasovacích lístcích

12. August 2022 - 12:46

Městský úřad Nové Město na Moravě jako příslušný registrační úřad obdržel návrhy hlasovacích lístků pro jednotlivé obce ve správním obvodu města Nové Město na Moravě a provedl jejich kontrolu.

V souladu s ust. § 25 odst. 3 zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, tímto registrační úřad vyzývá všechny zmocněnce volebních stran a všechny nezávislé kandidáty k uplatnění práva ověřit správnost údajů o volební straně a jejích kandidátech na hlasovacím lístku před jeho vytištěním.

Ověřit správnost údajů na návrhu hlasovacího lístku mohou zmocněnci volebních stran a nezávislí kandidáti ve lhůtě 2 pracovních dnů od této výzvy, tj. v pondělí 15.08.2022 a v úterý 16.08.2022 na Městském úřadu Nové Město na Moravě, Oddělení právním a obecního živnostenského úřadu (3. patro), a to v době od 8.00 do 14.00 hodin.

Pouťový víkend plný farmářských dobrot – sobota 13. srpna

11. August 2022 - 21:03

Ještě dvakrát se vyspíme a jsou opět tady novoměstské farmářské trhy. Přijďte si užít krásný pouťový víkend s poctivými dobrotami s jasným původem z rukou přímých a prověřených výrobců. V sobotu 13. srpna jsme opět připraveni plnit vaše košíky a přání v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin.

Co bude jinak? Druhá polovina prázdnin bude na trhu nabitá skvělou sezónní zeleninou a ovocem od našich pěstitelů. Cibuli a česnek nakoupíte od malé rodinné farmy Jura z Třebíčska. Pórek, ředkvičky, mrkev, řepu, cukety a čím dál víc oblíbenou šruchu nabídne Jiří Šídlo ze Spělkova. Ochutnat kanadské borůvky můžete u stánku Jiřího Vališe z Jiříkovic. Farma Kožichovice, která je známá pěstovaním luxusních rajčátek, v sobotu přiveze konečně slibované jahody a okurky. Krásně nakvetlé chryzantémy a irské vřesy najdete u usměvavé Lenky Malé. Řezané květy gladiolů (mečíků) všech barev přiveze Zahradnictví Roven. Na sváteční stůl můžete připravit kuře z MM Farmy, krůtu od Zelenky nebo maso z Jatek Fryšava či Havlíčkova řeznictví. Na trhu najdete i stánky rukodělných výrobců. Pokud potřebujete osvěžit dětem šatník nějakým zajímavým kouskem, mrkněte do parku na krásný sortiment Veroniky Čermákové a Marie Joskové.

Doprovodný program tentokrát nabídne Tvoření rodinného centra Walda. To si pro vaše ratolesti připravilo od 9 hodin výrobu dožínkových a makových sluníček z přírodnin. Mrkněte do přiloženého seznamu přihlášených prodejců a vydejte se na nákup toho nejlepšího z domácí produkce pod širým nebem. Těšíme se na vás v sobotu 13. srpna v parku na Vratislavově náměstí.

Pouť na kostelíčku s řemeslným jarmarkem – neděle 14. srpna

10. August 2022 - 15:55

v neděli 14. srpna se uskuteční v rámci Poutě na kostelíčku od 9 do 16 hodin jarmark řemeslných výrobků. Těší se na vás spousta zručných řemeslníků s krásnými a originálními výrobky, které v obchodě rozhodně nekoupíte. Bude i spousta dobrot, které k pouti neodmyslitelně patří. Tak se přijďte podívat, potěšit, nakoupit si, zastavit se na kus řeči a užít si tak krásnou nedělní pouť.

Tradiční pouťové veselí je hlavně o dětech, takže na jarmarku najdete spoustu krásných dřevěných hraček. Nabídne je Radek Nejedlý ze Žďáru nad Sázavou, František Sádovský ze Svratouchu, Jiří Myška z Krucemburku, Ingeld z Velkého Meziřící a Radka Stehlíková z Nížkova. Užitkovou keramiku nabídne Bára Štěpánková ze Žďáru nad Sázavou, Miloslav Tuhý z Hlinka a Renata Soušková ze Svitav. Dorazí i  Cože Brože a Jiřina Lišková s proutěným sortimentem z Nového Města na Moravě. Se šitými výrobky se na vás těší Lenka Filipi z Radňovic, Zuzana Librová ze Žďáru nad Sázavou, Riska a Radka Kohoutová z Nového Města na Moravě. Na jarmarku zakoupíte i šátky, kabelky, květinové dekorace, etno dárky, fimo lžičky, drátované výrobky a spoustu dalších výjimečných originálů.

Ochutnat můžete i spoustu dobrot jako třeba trdelníky, sladké a slané palačinky, grilované oštiepky, Horácké křížaly, cukrovou vatu, perníčky a spoustu dalších laskomin. Svlažit hrdlo si pak můžete u stánku novoměstského pivovaru Hejkal. Těšíme se na vás v neděli 15. srpna od 9 do 16 hodin na kostelíčku.

Nabídka pracovního místa za dlouhodobou nemoc – řidič, údržbář

10. August 2022 - 13:56

č.j.1025/2022

Nabízíme pracovní místo

řidič, údržbář – zástup za dlouhodobou nemoc

Co nabízíme:

 • platové zařazení – dle platných tarifních tabulek

 • pracovní úvazek 27,5 hodin/týden

 • nástup od 22.8.2022

Požadujeme:

 • dobrý zdravotní stav, fyzická zdatnost, bezúhonnost, manuální zručnost

Vhodné pro:

 • aktivní důchodce

Předložení následujících dokladů

 • písemná žádost o přijetí na pracovní místo vč. telefonického a emailového kontaktu na uchazeče a podpisu uchazeče

 • životopis uchazeče

 • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší 3 měsíce

Bližší informace poskytneme na tel. 566 598 207.

Zapoj se do hlasování

10. August 2022 - 9:12

Do letošního ročníku projektu Zapoj se! se přihlásilo celkem 14 projektů. Devět z nich splnilo podmínky a byly zařazeny do hlasování, které bylo dnes odstartováno. Hlasovat bude možné do 30. září. S autory projektů se navíc můžete setkat i osobně. Stejně jako v předchozích letech se uskuteční veřejné projednání vybraných nápadů. To proběhne v úterý 6. září od 18.00 hod. v Podpalubí ZUŠ, kde autoři projektů budou moci osobně reagovat na všechny dotazy a své projekty blíže představit. Projednání a diskuze se zúčastní i vedení města. Nic se nemění také na hlasování, které probíhá on-line a za pomoci osvědčených hvězdiček.  Každý občan může rozdat všem vybraným projektům libovolný počet hvězdiček. Takto hlasovat lze pouze jedenkrát z jednoho zařízení (jedné IP adresy). Podpořte jeden nebo klidně všechny nápady hvězdičkami od jedné do pěti.

Rozdávat hvězdičky můžete na https://zapojse.nmnm.cz/projekty/2022/.

Na nejlépe hodnocené projekty je vyčleněno celkem 250 tisíc Kč.

Tržnice od Petra Hubáčka

Pítko na náměstí od Hany Knapčokové

Relaxační park Bezděčka od Kateřiny Marečkové

Artmat od Anety Linkové

Wourkout hřiště od Kateřiny Kondýskové

Beach volejbalové hřiště od Petra Hubáčka

Herní prvky na Koupaliště od Martina Drápalíka

Budky pro ptáky a netopýry od Zbyňka Grepla

Lavičky podél cyklostezky a u Kazmírova rybníka od Hany Peroutkové

 

Volby do zastupitelstev obcí v roce 2022 – oznámení o době a místě konání voleb

10. August 2022 - 8:03

V příloze naleznete Oznámení o době a místě konání voleb do zastupitelstva města Nové Město na Moravě, které se uskuteční ve dnech 23. a 24. září 2022.

V souladu s ust. 15 odst. 1 písm. b) a ust. 29 zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, bylo oznámení o domě a místě konání voleb dne 08.08.2022 zveřejněno na úřední desce.

Volby do zastupitelstev obcí v roce 2022 – seznam pro delegaci do OVK – delegačenka

10. August 2022 - 7:47

Každá volební strana, jejíž kandidátní listina byla zaregistrována pro volby do zastupitelstva města Nové Město na Moravě konané ve dnech 23. a 24. září 2022, může delegovat nejpozději do 24. srpna 2022 do 16.00 hodin jednoho člena a jednoho náhradníka do okrskové volební komise. V tento den a čas musí mít starosta města seznam delegovaných členů v ruce (popř. v datové schránce), nepostačuje, aby byla zásilka poslední den lhůty předána k poštovní přepravě.

Seznam delegovaných členů a náhradníků je možno doručit:

a) osobně v listinné podobě

b) v elektronické podobě (datovou schránkou nebo e-mailem opatřeným uznávaným elektronickým podpisem).

Seznam delegovaných musí obsahovat jméno a příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu člena (popřípadě náhradníka) a jméno a příjmení zmocněnce volební strany, popřípadě jméno a příjmení osoby, která je k tomuto úkolu zmocněncem pověřena, a která kopii tohoto písemného pověření k seznamu přiloží.

V případě, že některá z výše uvedených náležitostí chybí, bude zmocněnec vyzván k jejich doplnění. Doplnit chybějící údaje je však nutné (a možné) nejpozději do nejzazšího termínu pro delegaci, tj. do 24. srpna 2022 do 16.00 hodin.

Dále může seznam obsahovat telefonní číslo, adresu pro doručování nebo adresu elektronické pošty člena (popřípadě náhradníka) a údaj, do které okrskové volební komise mají být delegovaní členové a náhradníci zařazeni.

Seznam podepíše zmocněnec volební strany nebo osoba, která je k provedení delegování členů a náhradníků zmocněncem pověřena.

Členem okrskové volební komise může být státní občan České republiky a státní občan státu Evropské unie, který má přechodný nebo trvalý pobyt v obci na území České republiky, který je ke dni složení slibu starší 18 let a nenastala u něho překážka výkonu volebního práva a není kandidátem pro volby do zastupitelstva města Nové Město na Moravě.

Vzor seznamu pro delegování do okrskové volební komise – tzv. delegačenku, naleznete v příloze.

Volby do zastupitelstev obcí v roce 2022 – informace o počtu a sídlech volebních okrsků

10. August 2022 - 7:33

Starosta města Nové Město na Moravě informuje v souladu s ust. § 15 odst. 1 písm. g) zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o volbách do zastupitelstev obcí“), volební strany, jejichž kandidátní listina byla zaregistrována pro volby do zastupitelstva města Nové Město na Moravě konané ve dnech 23. a 24. září 2022, o počtu a sídle volebních okrsků zřízených ve městě Nové Město na Moravě.

Počet a sídlo jednotlivých volebních okrsků zřízených ve městě Nové Město na Moravě a jeho místních částech naleznete v příloze.

V souladu s ust. § 15 odst. 1 písm. g) zákona o volbách do zastupitelstev obcí byla informace o počtu a sídlech volebních okrsků zřízených v Novém Městě na Moravě a jeho místních částech dne 08.08.2022 zveřejněna na úřední desce.

Volby do zastupitelstev obcí v roce 2022 – registrace kandidátních listin

10. August 2022 - 7:20

Městský úřad Nové Město na Moravě jako příslušný registrační úřad projednal kandidátní listiny volebních stran kandidujících do zastupitelstev jednotlivých obcí ve správním obvodu města Nové Město na Moravě jako obce s rozšířenou působností. Celkem bylo podáno 144 kandidátních listin.

V celém správním obvodu bylo zaregistrováno celkem 143 volebních stran, z toho:

 • 91 nezávislých kandidátů
 • 36 sdružení nezávislých kandidátů
 • 12 politických stran
 • 2 sdružení politické strany a nezávislých kandidátů
 • 2 sdružení politického hnutí a nezávislých kandidátů.

V jednom případu pak bylo rozhodnuto o odmítnutí kandidátní listiny.

Pro volby do Zastupitelstva města Nové Město na Moravě bylo zaregistrováno 8 volebních stran.

Rozhodnutí o registraci jednotlivých volebních stran byla vyvěšena na úřední desce Městského úřadu Nové Město na Moravě.

Informace o jednotlivých kandidátech (tzv. registr kandidátů) budou zveřejněny na stránkách Českého statistického úřadu (https://www.volby.cz/).

Kurzy pro neformální pečující

9. August 2022 - 13:03

Kraj Vysočina zdarma nabízí kurzy pro neformální pečující. V příloze najdete přehled kurzů, které v rámci tohoto projektu budou realizovány. Jedná se o on-line vzdělávání i kurzy prezenční (Jihlava, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Ždár nad Sázavou a Třebíč). Kurzy jsou určeny pro všechny, kteří pečují o svého blízkého doma. Těm jsou totiž kurzy určeny, aby lépe zvládali náročnou péči a lépe se orientovali v nabídce pomoci, kterou mohou využít.

Na farmářském trhu se bude tvořit s rodinným centrem Walda

8. August 2022 - 21:48

Podpořit české pěstitele, chovatele a prvovýrobce můžete opět na dalším novoměstském farmářském trhu. Prázdniny pro nás neplatí, uvidíme se v sobotu 13. srpna od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí.

Co bude jinak? Letos poprvé k nám zavítá rodinná farma Jura z Třebíčska, která se zabývá pěstováním česneku a cibule. U jejich stánku zakoupíte česnek odrůdy Bjetin, Unikát a Vekan v balení po 1 kg a cibuli v balení po 2 kg. Řezané květy gladiol (mečíků) slibuje rodinné Zahradnictví Roven, jež vzniklo v roce 2018 jako malá firma s velmi omezeným sortimentem, který se snaží neustále rozšiřovat. V jejich nabídce najdete i lilie a šafrán, které vyrostou až další rok, a podzimní bramboříky. Farma Kožichovice tentokrát přiveze kromě svých věhlasných rajčátek i okurky a jahody, které pěstují ve vytápěných sklenících u Třebíče. Těšit se do fronty můžete opět i na Prosetínské trubičky z listového těsta z rodinné firmy s dlouholetou tradicí. Ladíme seznam prodejců, který zveřejníme ve čtvrtek.

V rámci doprovodného programu potěšíme zejména děti. Od 9 hodin mohou přijít na Tvoření s rodinným centrem Walda, kde se budou vyrábět dožínková a maková sluníčka z přírodnin. Uvidíme se v sobotu 13. srpna v parku na Vratislavově náměstí od 8 do 12 hodin. Těšíme se na vás.

 

Losování čísel volebních stran, plochy pro volební kampaň

8. August 2022 - 11:30

Losování čísel volebních stran registrovaných pro volby do zastupitelstev obcí ve správním území ORP Nové Město na Moravě proběhne 11.8.2022 od 9:00 v zasedací místnosti MěÚ Nové město na Moravě, 4. NP, přítomnost zástupců volebních stran je možná.

 

Plochy pro volební kampaň – volební plakáty volebních stran registrovaných pro volby do zastupitelstva města Nového Města na Moravě budou volebním stranám k dispozici na Vratislavově nám. u kašny Vratislava z Pernštejna dle přílohy, a to od 1.9.2022. Technickou pomoc s umístěním plakátů případně poskytnou na vyžádání pracovníci IC.

Mgr. Petr Hanych v. r.

tajemník

Záměr prodeje 18 stavebních pozemků pro stavbu RD v Pohledci

8. August 2022 - 11:26

Záměr prodeje nemovitých věcí – pozemků v kat. území Pohledec

Město Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám. 103, 592 31 Nové Město na Moravě, IČ: 00294900 jako výlučný vlastník níže uvedených nemovitých věcí

v y h l a š u j e

v souladu s příslušnými ustanoveními zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, a v souladu s usnesením Zastupitelstva města Nové Město na Moravě, přijatým na jeho zasedání č. 22 konaném dne 13.06.2022 pod bodem č. 28/22/ZM/2022, následující

z á m ě r p r o d e j e

I. Nemovité věci – pozemky nabízené k prodeji v kat. území Pohledec

   1. pozemek parc. č. 622/32 o výměře 711 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.795.275 Kč vč. DPH

   2. pozemek parc. č. 622/31 o výměře 699 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.764.975 Kč vč. DPH

   3. pozemek parc. č. 622/30 o výměře 701 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.770.025 Kč vč. DPH

   4. pozemek parc. č. 620/1 o výměře 700 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.767.500 Kč vč. DPH

   5. pozemek parc. č. 620/2 o výměře 742 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.873.550 Kč vč. DPH

   6. pozemek parc. č. 617/14 o výměře 740 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.868.500 Kč vč. DPH

   7. pozemek parc. č. 617/13 o výměře 795 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.007.375 Kč vč. DPH

   8. pozemek parc. č. 617/12 o výměře 796 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.009.900 Kč vč. DPH

   9. pozemek parc. č. 617/11 o výměře 797 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.012.425 Kč vč. DPH

   10. pozemek parc. č. 617/5 o výměře 839 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.118.475 Kč vč. DPH

   11. pozemek parc. č. 622/29 o výměře 853 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.153.825 Kč vč. DPH

   12. pozemek parc. č. 622/28 o výměře 787 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.987.175 Kč vč. DPH

   13. pozemek parc. č. 617//8 o výměře 738 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 1.863.450 Kč vč. DPH

   14. pozemek parc. č. 617/17 o výměře 861 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.174.025 Kč vč. DPH

   15. pozemek parc. č. 617/16 o výměře 803 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.027.575 Kč vč. DPH

   16. pozemek parc. č. 617/15 o výměře 812 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.050.300 Kč vč. DPH

   17. pozemek parc. č. 617/2 o výměře 935 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.360.875 Kč vč. DPH

   18. pozemek parc. č. 617/9 o výměře 941 m2 – minimální kupní cena 2.525 Kč / m2, tzn. 2.376.025 Kč vč. DPH

Předmětem převodu budou, kromě pozemku, též vodovodní přípojka, přípojka dešťové kanalizace, přípojka splaškové kanalizace a přípojkové pilíře (plynoměr a elektroměr). Předpoklad dokončení kompletního zasíťování inženýrskými sítěmi je 08/2023.

II. Možnosti seznámení s prodávanými nemovitostmi

Zájemci o koupi nabízených nemovitých věcí, uvedených výše, se mohou s těmito volně seznámit.

III. Forma a termín prodeje

Prodej nabízených nemovitých věcí proběhne prostřednictvím dvou veřejných výběrových řízení z řad zájemců o koupi, která budou realizována v jednotlivých kolech dle počtu nabízených pozemků. Zájemci o koupi nemovitých věcí, kteří se zúčastní výběrového řízení, podávají v průběhu každého jednotlivého kola daného výběrového řízení své nabídky za m2 pozemku vč. DHP. Každé z jednotlivých kol daného výběrového řízení končí podáním nejvyšší nabídky za m2 pozemku vč. DPH. Uchazeč s nejvyšší nabídkou si následně, dle svého výběru, vybere jakýkoli pozemek ze všech pozemků nabízených dle bodu I. tohoto záměru (vybraný pozemek již nadále nebude figurovat ve výběru pozemků v dalších kolech výběrových řízení). V prvním výběrovém řízení proběhne maximálně devět samostatných kol tohoto výběrového řízení (dojde k realizaci záměru prodeje maximálně 9 pozemků z celkových 18 specifikovaných v bodu I. tohoto záměru). Ve druhém výběrovém řízení bude nabízeno ke koupi zbylých 9 nabízených pozemků, případně pozemky, o něž nebyl projeven zájem o koupi v prvním výběrovém řízení.

O průběhu každého kola výběrového řízení s výběrem jednoho konkrétního pozemku bude sepsán protokol s uvedením jména vítězného zájemce, který bude následně předložen Zastupitelstvu města Nové Město na Moravě ke schválení.

V případě neuzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní s vítězným zájemcem tj. v případě, že schválený zájemce neuzavře smlouvu o smlouvě budoucí kupní v termínu do 30 dnů ode dne doručení výzvy nebo písemného návrhu smlouvy o smlouvě budoucí kupní nebo dojde-li k odstoupení od smlouvy o smlouvě budoucí kupní z důvodu nezaplacení zálohy na kupní cenu, se složená jistina zájemci / budoucímu kupujícímu nevrací a předmětný pozemek bude nabídnut k prodeji v novém veřejném výběrovém řízení.

Veřejné výběrové řízení (dále jen výběrové řízení) se bude konat v budově sídla Městského úřadu v Novém Městě na Moravě, Vratislavovo nám. 103, 592 31 Nové Město na Moravě, IV. NP, zasedací místnost:

První výběrové řízení dne 24.08.2022 v 15:30 hod. Povinná prezence všech zájemců bude zahájena v 15:00 hod. a ukončena v 15:30 hod. téhož dne.

Druhé výběrové řízení dne 07.09.2022 v 15:30 hod. Povinná prezence všech zájemců bude zahájena v 15:00 hod. a ukončena v 15:30 hod. téhož dne.

Podmínky prodeje nemovitých věcí dle tohoto Záměru budou zveřejněny na úřední desce Městského úřadu Nové Město na Moravě po dobu min. 15 dnů a rovněž budou inzerovány v periodiku „Novoměstsko“ a na internetových stránkách města.

Výběrového řízení se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby nepodnikající (kupní smlouva bude uzavírána na r.č., nikoli na IČ), které složí – převedou na depozitní účet města Nové Město na Moravě popř. hotově na pokladně Městského úřadu Nové Město na Moravě, nejpozději v den výběrového řízení do 11:00 hodin jistinu ve výši 20.000 Kč, a to pouze ti, kteří současně nemají vůči městu žádné finanční závazky. Každý účastník výběrového řízení pak před zahájením výběrového řízení předloží dražebníkovi k nahlédnutí kopii platebního příkazu nebo pokladní doklad a své kontaktní údaje (email, tel. kontakt, r.č.) za účelem doložení splnění podmínek účasti na „dražebním“ jednání a pro případ vrácení složené jistiny. Účastníkům, kteří nebudou ve výběrovém řízení úspěšní, se složená jistina do 30 dnů ode dne konání výběrového řízení vrací. Složená jistina se u vítězného zájemce započítává do kupní ceny. Každý účastník výběrového řízení se účastní sám za sebe, nikoliv ve prospěch třetí osoby, příp. ve prospěch třetí osoby na základě ověřené plné moci. Každý účastník výběrového řízení může získat pouze jeden nabízený pozemek. Vítěznému zájemci již nebude účast v dalších kolech výběrového řízení umožněna.

Vítěznému zájemci každého kola bude v den konání výběrového řízení dražebníkem předán protokol o výsledku výběrového řízení.

IV. Ostatní podmínky prodeje

   1. Záloha na kupní cenu ve výši 250.000 Kč bude, na základě Smlouvy o smlouvě budoucí kupní na příslušnou nemovitou věc, kupujícím uhrazena bezhotovostním převodem na účet prodávajícího ve lhůtě do 60 ti dnů ode dne podpisu Smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Doplatek kupní ceny bude kupujícím uhrazen bezhotovostním převodem na účet prodávajícího ve lhůtě do 90 ti dnů ode dne podpisu řádné Kupní smlouvy.

Schválení prodeje vítěznému zájemci-kupujícímu podléhá dle příslušných ustanovení zák. č. 128/2000 Sb., o obcích, v platném znění, rozhodnutí Zastupitelstva města Nové Město na Moravě.

Prodávající se zavazuje uzavřít řádnou kupní smlouvu až po vybudování kompletních inženýrských sítí, a to nejpozději do 31.12.2023.

   2. Kupující se v kupní smlouvě zaváže, do 5 let ode dne podpisu kupní smlouvy, zaevidovat stavbu RD umístěnou na předmětu koupě do katastru nemovitostí. Pro případ nedodržení této podmínky se kupující v kupní smlouvě současně zaváže uhradit na účet prodávajícího sankci ve výši 50% ze stanovené kupní ceny.

   3. V kupní smlouvě bude zřízeno ve prospěch města předkupní právo jako právo věcné, a to na dobu určitou – do doby zaevidování stavby RD, umístěné na předmětu koupě, do katastru nemovitostí. V případě akceptace předkupního práva městem bude pozemek vykoupen za stejnou kupní cenu, za kterou byl pozemek městem prodán. V případě, že na předmětném pozemku bude již realizována stavba (příp. i rozestavěná), bude její cena stanovena znaleckým posudkem.

   4. Předmět koupě se nachází v CHKO Žďárské vrchy, a z tohoto důvodu bude jedním z dokladů předkládaných k žádosti o povolení stavby i stanovisko tohoto dotčeného orgánu.

Na předmětnou lokalitu je zpracovaná územní studie, která je dostupná na stránkách města (https://radnice.nmnm.cz/uzemni-studie-lokality-rd-pohledec-v-novem-meste-na-morave/). Regulativy územní studie byly s CHKO projednány a musí být respektovány.

Město si vyhrazuje právo výběrové řízení zrušit, a to bez udání důvodu.

Bližší informace zájemcům podá odbor správy majetku města a odbor investic MÚ Nové Město na Moravě, kontaktní osoba: Ing. Taťána Vinklerová, tel. 566 598 365, tatana.vinklerova@meu.nmnm.cz (k prodeji nemovitostí), ing. Andrea Kramárová , tel. 606 725 513, andrea.kramarova@meu.nmnm.cz (k technické infrastruktuře).

Příloha: Situační zákres nabízených stavebních pozemků – GP

Fotoohlédnutí – NERF tábor 2022

18. July 2022 - 9:49

Letošního táboru s NERFkama se zúčastnilo 29 dětí a 4 vedoucí. Počasí nám příliš nepřálo, moc jsme se nedostali ven. Zázemí nám poskytla Sportovní hala, pro kterou nebyl problém poskytnout prostory pro takto velký tábor. Opět se nám sešla skvělá parta dětí a vše jsme si maximálně užili. Vyzkoušeli jsme si  velké množství NERFkových her, navštívili jsme Městské lázně a poznali jsme řadu tradičních i netradičních míčových, sportovních a textových aktivit. Díky všem vedoucím a všem účastníkům za parádní příměstský tábor.

Autoři foto: Kvíčala Pavel + DDM

Velkou fotogalerii najdete ZDE:

Vaše Dédéemko…