Projekty obce

Zprávy z úřadu

Co nás čeká

Webkamera

Poznejte zelené srdce Česka

 Poznejte zelené srdce Česka 

Nové Město na Moravě - aktuality

Subscribe to Nové Město na Moravě - aktuality feed
Updated: 2 hours 30 min ago

Léto s Déčkem – Zachraň trosečníky!

1. July 2020 - 11:34

Ajajaj. Prázdninová plavba parníku Titán bohužel ztroskotala – a s ní i všichni naši kamarádi z Déčka. Celá posádka uvízla na tajuplném ostrově. Legenda praví, že pryč se dostanou jen ti, jejichž odvážná srdce zažehnou dávno vyhaslou sopku…

Jenže většina postaviček z Déčka nejsou zrovna neohrožení dobrodruzi. Budou potřebovat pomoc – tvoji pomoc. Přijmi výzvu a pomoz Déčku vrátit se domů.

Více dozvíš i v našem informačním centru.

Více informací na www.zachrantrosecniky.cz

Letní kino 8. 7. – Poslední aristokratka

1. July 2020 - 10:12

8. 7. 2020, 21:30. Horácká galerie – nádvoří.

Komedie, Česko / Slovensko, 2019, 110 min
Režie: Jiří Vejdělek
Předloha: Evžen Boček (kniha)
Scénář: Jiří Vejdělek
Kamera: Vladimír Smutný
Hrají: Hynek Čermák, Tatiana Dyková a další

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

Vstupné: 80 Kč na místě

Zrušení povinnosti nošení roušek a navýšení kapacity areálu

1. July 2020 - 8:00

Od dnešního dne nastane dlouho očekávané zrušení plošné povinnosti nosit roušku či jinou ochranu úst a nosu ve všech venkovních i vnitřních prostorech.

Také se zruší omezená kapacita bazénové haly, fitness a saunového světa.

Městské lázně budou tedy fungovat již v běžném letním provozu.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 

Pro farmářské trhy prázdniny neplatí

30. June 2020 - 16:00

První prázdninová sobota v našem městě bude opět ve znamení farmářských trhů. Těšíme se na vás v sobotu 4. července od 8 do 12 hodin v parku na Vratislavově náměstí, kde nakoupíte kvalitní a originální české potraviny s jasným původem z rukou přímých výrobců. 

Co bude nového? Po minulém úspěchu frgálů z Horní Bečvy, vám nabídneme možnost ochutnat frgály i z Valašské Polanky. Tradiční jemné pečivo s náplní se pyšní hned třemi certifikáty. Protože Hejkal si tento víkend razí odpočinout, potěšíme milovníky zlatavého moku pestrou nabídkou žďárského pivovaru Revolta. K mání bude Černá bestie, Revolta, Vyvrhel, 8 Evženů a Šakaloff. Trh provoní kromě Koření od Davídka i Levandulová zahrada manželů Poláchových. Drobní pěstitelé levandule přivezou čerstvě vázané kytice, hydrolát levandule a další drobné dekorační předměty. Zahradnictví Vedrovice nabízí možnost objednání nakladaček v různém balení na tel. 731 103 981.

O co nepřijdete? O masné výrobky z Fryšavy a Třebíče, vejce a drůbež ze Zlatkova, výrobky z kozího mléka z Olešenky a farmy Vlčí Hory, pečivo od Kejvala, mléčné výrobky ZD Březiny, Janečkovy a Prosetínské trubičky, masné a mléčné výrobky z Netína, květiny a sazenice Lenky Malé, zeleninu Jana Kopetky aj. Opět přijedou salsy a dipy z Chotěboře, lisované oleje Ze Stodoly, veganské a bezlepkové výrobky Damodara. Pravidelně se budeme potkávat i s kavárničkou místního K Clubu, který vám nabídne kávu, domácí limonádu a výborné dezerty. Ochutnat můžete cheesecake, cupcake, panna cottu a slaný koláč quiche. Seznam přihlášených prodejců zveřejníme opět koncem týdne. 

V rámci doprovodného programu zahraje od 9:00 do 11:30 PressBand, menší uskupení dechové kapely Veseláci. Zpívat bude Jiří Vencelides a Jana Havlíková/Sedlaříková/. Přijďte si s námi užít krásné sobotní dopoledne a podpořit tak přímé výrobce. 

 

Ohlédnutí za školním rokem 2019/2020 v Mateřské škole Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace

30. June 2020 - 12:21

Č.j. 716/2020

V Novém Městě na Moravě 22.6.2020

Ohlédnutí za školním rokem 2019/2020 v Mateřské škole NMNM

První měsíce školního roku byly pro nás všechny velmi náročné a složité, přinesly řadu překážek, ale i nové zkušenosti jak je řešit a hlavně podpořily vzájemnou pomoc a porozumění na společné cestě rozvoje naší mateřské školy. Při nástupu nové ředitelky školy v srpnu 2019 měla organizace vyčerpanou převážnou část finančních prostředků z rozpočtu MŠMT a příspěvku zřizovatele. Bylo nutné nastavit řadu nepopulárních úsporných opatření a postupně i nový systém interního provozu školy. V souladu s aktuální legislativou a novou reformou financování se musela provést i změna organizační struktury, a to snížit celkový počet zástupců ředitele. Bylo zcela zásadní propojit všechna místa vzdělávání a školských služeb v rámci intranetu města a začít využívat moderní technologie při interní a externí komunikaci mezi všemi aktéry předškolního vzdělávání, což se následně jako nepostradatelné potvrdilo za pár měsíců v nečekaném období pandemie koronaviru.

V oblasti vzdělávací nabídky pro děti se podařilo úspěšně realizovat nové projekty Celé Česko čte dětem, Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky a ojedinělý projekt Technické školky. Paní učitelky v rámci projektu Technické školky absolvovaly zábavný a rozvíjející seminář vedený přímo zakladateli tohoto projektu paní Bc. J. Šťastnou a panem Šťastným MBA, kteří již několik let v různých krajích cíleně podporují rozvoj polytechnického vzdělávání u dětí v mateřské škole.

V návaznosti na koncepci rozvoje školy a vznik samostatné třídy pro děti s povinným předškolním vzděláváním a dětmi s OŠD, byla pro zákonné zástupce dětí a veřejnost v kulturním domě uskutečněna Beseda o školní zralosti a připravenosti dětí na školní docházku, které se zúčastnila celá řada odborníků v oblasti předškolního vzdělávání. Při této příležitosti se následně podařil zajistit pro paní učitelky v mateřské škole odborný seminář na téma Pedagogická diagnostika, který vedla jedna ze současných nejvíce uznávaných lektorů a odborníků paní Mgr. J. Bednářová. Následovalo dotazníkového šetření zájmu rodičů o zařazení jejich dětí do této třídy. Na základě tohoto šetření a individuálních žádostí rodičů se v novém školním roce tato speciální třída otevře.

V souladu s pandemií koronaviru se nemohl uskutečnit plánovaný Den otevřených dveří a tak jsme pro rodiče natočili prezentaci této speciální třídy formou videa. Pochvalou naší práce bylo velké množství pozitivních ohlasů rodičů i veřejnosti včetně upřímného ocenění od paní Mgr. J. Bednářové, kterého si pro naši další práci nesmírně vážíme. Přirozeně tak v budoucnu můžeme navázat na individuální profesní rozvoj učitelek naší mateřské školy v oblasti pedagogické diagnostiky, která je v současné době pilířem pro kvalitní předškolní vzdělávání dětí. Paní učitelky budou mít možnost v dalších letech v PPP Brno absolvovat vzdělávací cyklus Edukativně stimulační skupiny a následně tyto poznatky mohou využívat při své práci s dětmi. Následující školní rok budeme společně vytvářet nový efektivní systém pedagogické diagnostiky dětí v souladu s hodnocením jednotlivých tříd a každoroční evaluací celé naší mateřské školy.

Těžkou zkouškou pro nás všechny je i období pandemie COVID-19. V době vyhlášení nouzového stavu jsme měli v naší organizaci ve výkonu práce z 55 zaměstnanců pouze 29 a z toho 5 zaměstnanců naší školy bylo převedeno na pomoc sociálním službám. Mateřská škola byla v pohotovostním režimu pro pomáhající profese. Projevila se obrovská loajalita a soudružnost mezi zaměstnanci při nutné změně náplně práce a vzájemné pomoci mezi sebou při nastavování složitých epidemiologických opatření. Po celou dobu paní učitelky komunikovaly s rodiči prostřednictvím třídních emailů a zajišťovaly nabídky předškolního vzdělávání i formou natáčení vlastních videí zveřejněných na webu města, aby dětem poslaly kousek radosti přímo domů. Otevřít provoz mateřské školy od 18. května se nám povedlo i přes složité organizační zajištění, a to z důvodu aktuálně stále chybějících zaměstnanců ve výkonu práce.

Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání na nový školní rok 2020/2021 proběhl dle doporučení MŠMT bez osobní přítomnosti zákonných zástupců. Bylo podáno celkem 105 žádostí, z toho 53 žádostí o přijetí dvouletých dětí. Vzhledem k velké podpoře zřizovatele rodin s malými dětmi při řešení aktuálních složitých ekonomických situací rodin, je i snahou mateřské školy pomoci zajistit péči o dvouleté děti. V rekordním čase během jednoho týdne jsme museli uskutečnit společné setkání rodičů dvouletých dětí, vysvětlit stávající situaci, nabídnout možnosti řešení zřídit dvě samostatné třídy pro tuto věkovou skupinu dětí a rozšířit tak stávající počet 13 tříd mateřské školy na celkový počet 14. S tím také samozřejmě souvisí vytvoření podmínek pro vzdělávání, podání žádosti o finanční zajištění z prostředků MŠMT, z dotačního programu Šablony III v rámci posílení personálního zajištění a navýšení kapacity školní jídelny. V průběhu letních prázdnin nás čeká velký kus práce, kdy musíme připravit a materiálně vybavit tuto novou třídu v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice.

V souvislosti s přijímáním dětí k předškolnímu vzdělávání bylo nutné zefektivnit celý systém vlastní evidence dětí. Neskromné přání využít moderní technologie a vytvořit specifický software vedení školní matriky v elektronické podobě, který zatím pro mateřské školy není dostupný a bude mít jistě i další zájemce z řad ředitelů, se podařilo splnit díky obrovské vstřícnosti vedoucího oddělení informatiky pana Z. Grepla a jeho spolupracovníků paní R. Šoustarové a p. M. Havelkovi, za které jim patří upřímné poděkování. Aktuálně se nejenom celé vedení školy, ale i paní učitelky ve svých třídách učí s tímto programem nazvaným „Aluška“ pracovat.

V průběhu celého školního roku jsme se zaměřili na péči o svěřený majetek na všech místech výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného, Žďárská, Slavkovice, Pohledec v podobě pravidelných revizí, údržby a běžných oprav včetně zajištění kontroly a cíleného snížení spotřeby tepla na všech těchto pracovištích.
V místě výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice v důsledku letní bouřky se provedly výraznější opravy majetku, které byly hrazené z pojištění ve výši 41.806,- Kč.
V místě výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská došlo k technickému zhodnocení pronajatých prostor nájemcem SATT a.s., který zde instaloval klimatizační jednotku. Ve spolupráci s oddělením informatiky NMNM se na tomto pracovišti provedly kabelové rozvody nezbytné pro propojení i ostatních pracovišť naší mateřské školy – intranet ve výši 11.000,- Kč. Na školní zahradě došlo k nutné opravě dřevěného plotu ve výši 6.400,- Kč.
V rámci zvýšené bezpečnosti a ochrany dětí proběhla instalace nového bezpečnostního otvírání hlavních vchodových dveří v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice a Pohledec v celkové výši 30 841,- Kč.

V místě výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného ve spolupráci se Základní školou a Praktickou školou Nové Město na Moravě se zajistilo uzavření vstupních brán celého areálu. Na tomto pracovišti došlo k havárii prasklého vodovodního potrubí, následkem čehož byly nutné opravy ve výši 42 184,- Kč hrazené z pojištění.
V souvislosti s realizací koncepce rozvoje mateřské školy a vzniku speciální samostatné třídy pro děti s povinným předškolním vzděláváním došlo ke zhodnocení majetku jedné třídy v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného, a to při vybudování speciální relaxační senzorické místnosti Snoezelen v celkové výši 30 000,- Kč hrazené ze sponzorského daru.

Na základě výběrových řízení a uzavřených smluv již na začátku tohoto kalendářního roku budeme nyní během letních prázdnin realizovat následující investice: v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Drobného proběhnou přípravné práce úpravy elektroinstalace pro další modernizace školní jídelny včetně vlastní instalace míchacího kotle v celkové výši 675 000,-Kč;
v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Žďárská bude provedena rekonstrukce sociálního zařízení pro zaměstnance ve výši 90 000,- Kč a v místě výkonu vzdělávání a školských služeb Slavkovice se bude také realizovat nové sociální zázemí pro zaměstnance ve výši 182 000,- Kč.

Na závěr školního roku také patří slavnostní rozloučení s dětmi, které odcházejí po prázdninách do základní školy. Toto rozloučení proběhlo postupně dle nastavených epidemiologických opatření v kulturním domě za účasti dětí, jejich rodičů, pana starosty M. Šmardy a vedoucí odboru školství paní Mgr. A. Lukášové. Krásným překvapením nejenom pro děti, ale i pro všechny přítomné byly povedené prezentace jednotlivých tříd formou fotografií a hudby, které si zaslouží uznání, neboť byly velkou výzvou pro práci paní učitelek. Tyto prezentace nahrané na CD si děti společně s památeční knihou odnesly domů.

Na závěr si dovolím citovat jednoho malého chlapce: „utíkám domů a jdu ukázat to cédéčko dědovi….“ Smích, radost a rozzářené oči dětí, to jsou přesně ty okamžiky, které nás naplňují hřejivým pocitem, že se nám všem naše práce daří…..

Touto cestou děkuji všem zaměstnancům naší školy za příkladnou práci, rodičům za vstřícnost a zřizovateli za podporu.

Jménem zaměstnanců naší školy přejeme slunečné prázdniny a krásný nový školní rok ve zdraví nám všem.

Mgr. Soňa Šikolová, ředitelka školy

Letní kino 7. 7. – Případ mrtvého nebožtíka

30. June 2020 - 12:10

7. 7. 2020, 21:30. Horácká galerie – nádvoří.

Krimi / Komedie, Česko, 2020, 97 min
Režie: Miloslav Šmídmajer
Scénář: Lumír Holčák, David Ziegelbauer
Kamera: Peter Beňa
Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová a další

Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony.

Vstupné: 80 Kč na místě

Do nové haly se sportovci vejdou

30. June 2020 - 12:04
Jak se stalo, že ředitel Městských lázní bude mít na starosti novou Sportovní halu?

Město se domluvilo se společností Novoměstské služby, že bychom pro ně dělali správu haly. Sjednali jsme na to příkazní smlouvu a pro město budeme vykonávat práci správce haly. V praxi to znamená, že na místě bude jeden technik na plný úvazek, který bude dohlížet na provoz haly. Pokud by technik nebyl na místě, pohotovost budou mít další technici z Městských lázní. Dále budeme dělat propagaci, správu webových stránek a provozovat rezervační systém. Budeme také domlouvat pronájmy a samozřejmě i provádět pravidelný úklid haly.

Stavba vypadá, že je téměř hotova. Už zkoušíte provoz?

Do zkušebního provozu by hala měla jít v půli července. Budeme testovat, jak vše funguje. V současné době proběhly také schůzky se zástupci škol a sportovních oddílů, kteří nám řekli své požadavky a představy, jak by halu využívali. Zřídili jsme webové stránky hala.nmnm.cz, kde budou všechny dostupné informace. Tedy jaké sporty je možné v hale provozovat a zejména rezervační kalendář, kde bude jasně vidět, kdy je hala obsazena a kým. Přes stránky bude také přirozeně možné zamlouvat si halu pro sportovní aktivity. Webové stránky budou přístupné jak samostatně, tak ze stránek města a Městských lázní.

Když by se někdo chtěl informovat o provozu haly osobně, kam má jít?

Správu bude provozovat recepce v Městských lázních. Ta má otevřeno 12 hodin denně, každý den i o svátcích.

Komu je hala vlastně určena? Máte už nějakou představu o tom, jak bude vypadat její provoz?

Hala byla postavena primárně pro Novoměšťáky. V rezervačním kalendáři tak budou mít prioritu novoměstské základní školy, které tam budou chodit na tělocvik. Druhé v pořadí jsou střední školy a organizace města. Přednost budou mít také sportovní kluby a spolky z Nového Města. Prostor se ale určitě najde i pro veřejnost, která si bude moci halu také pronajmout pro svoje aktivity.

Už během přípravy projektu lecco nasvědčovalo tomu, že zájem o využití haly bude veliký. Potvrzuje se to?

Zájem je opravdu enormní a ukazuje se, že hala byla dobrá investice, která je v Novém Městě potřeba. Chtěl bych ubezpečit všechny zájemce, že místa je dost. Postavením haly vznikl prostor, který lze rozdělit na tři plnohodnotné kurty, kde je možné provozovat širokou škálu sportů. K tomu je nutné připočíst samozřejmě lezeckou stěnu. Hala vypadá výborně, je srovnatelná se špičkovými halami v okolí. Bude vybavena pro basketbal, volejbal, florbal, kopanou, badminton. Povrch je tam dost rychlý, takže tenis je s otazníkem, ale trénink si tam dovedu představit. Najdou zde místo i atleti na zimní tréninky. Součástí je i výbava pro gymnastiku. Ohledně vybavení můžeme počítat s brankami, sítěmi na volejbal, mantinely na florbal. Zkrátka tu bude vše, co vás v takové hale napadne. Kapacitně je hala pro 200 osob a má perfektní nazvučení, takže je možné případná veřejná utkání i komentovat.

Jak bude vypadat provoz lezecké stěny?

Jsem v kontaktu s lezeckým oddílem Trip Team, který se nabídl, že bude zajišťovat možnost objednat lektora pro zájemce, kteří by se chtěli naučit lézt. Vstupné se platí jednotlivě 100 Kč za hodinu. Samozřejmě stěnu bude možné si pronajmout celou pro sebe. Lézt tam ale musí vždy alespoň dva lidé.

Jaké má hala zázemí?

V hale jsou tři samostatné šatny a sociálky. Svoji šatnu mají také rozhodčí. V hale bude navíc i kavárna s občerstvením. Tu bude provozovat externí firma. Ta by měla být v provozu po celou dobu, kdy bude hala otevřena. Osobně počítám s tím, že hala bude v provozu každý den, podobně jako Městské lázně. Ten zájem tomu odpovídá.

Ptáci v krajině

30. June 2020 - 12:00

V nových prostorách městské knihovny můžete zhlédnout putovní výstavu  Ptáci v krajině. Výstava nabízí zobrazení ptáků v životní velikosti běžně se vyskytujících v České republice.

Kdo bude chtít, může si s námi i zasoutěžit. Na každého z vás čeká malá sladká odměna.

Knihovna o prázdninách

30. June 2020 - 9:43

Upozorňujeme návštěvníky Městské knihovny na prázdninovou změnu půjčovní doby od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2020.

Pondělí: zavřeno

Úterý:  zavřeno

Středa 9:00 – 11:00  12:00 – 18:00

Čtvrtek: zavřeno

Pátek   9:00 – 11:00  12:00 – 17:00

Sobota:  zavřeno

tel : 566 598 730

e-mail – mvs@mk.nmnm.cz

https://knihovna.nmnm.cz/

1. 7. – SANITÁRNÍ DEN – otevřeno od 14:00

30. June 2020 - 8:00

Ve středu 1. 7. 2020 bude areál Městských lázní otevřen pro veřejnost od 14:00 z důvodu sanitárního dne.

Děkujeme za pochopení.

Termíny dalšího sanitárního dne:  8. 7., 15. 7., 22. 7., 29. 7.

Hezký den.

Záměna bot

29. June 2020 - 15:59

Dnes 29. 6. 2020 v odpoledních hodinách  došlo v Městských lázních k záměně bot. Ztratily se dámské holinky velikosti 40.

Pokud jste je omylem zaměnili, prosím doneste je na recepci. Záměnu dohledáme i podle našeho kamerového systému.

Naše Semínkovna dostala ocenění Skutek roku

29. June 2020 - 9:47

V pátek 26. června nám přijel radní Kraje Vysočina pro životní prostředí Ing. Bc. Martin Hyský předat ocenění Skutek roku v kategorii Poradenství, osvěta, vzdělávání. Děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali a největší dík patří paní Miloslavě Gregorové, která Semínkovně na úvod v minulém roce i letos dodala desítky pytlíčků semínek květin.

Budeme rádi, pokud se vám na zahradě urodí, když přinesete nějaká semínka a nebo pošlete fotku toho, co jste z těch od nás vypěstovali.

 

 

Rozloučení s Janem Daňkem

29. June 2020 - 9:30

S Mons. ICLic. Mgr. Janem Daňkem, farářem v Novém Městě na Moravě a děkanem  žďárským se rozloučíme v pondělí 29. června 2020 ve 14.00 hodin v kostele sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě. Poté bude uložen do kněžského hrobu na místním hřbitově.

Záznam z obřadu budete moci sledovat na youtubovém kanále farnosti zde:

https://www.youtube.com/channel/UC6OdX_opOqO-BKCUTaW8JqA

 

 

Nový sortiment COQUI!!!

29. June 2020 - 9:24

Na mokrém baru najdete nový sortiment zboží COQUI. Také máme výprodej vybraných vzorků  za 99 Kč.

Opětovné zajíždění MHD do nemocnice

29. June 2020 - 7:18

Vážení cestující MHD,

od dnešního dne tj. 29.6.2020 zajíždí bus opětovně na zastávku v areálu zdejší nemocnice.

Ohlédnutí za skvělými sportovními výsledky našich žáků

22. May 2020 - 0:29

LETNÍ MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V SEVERSKÉ KOMBINACI

Lomnice nad Popelkou, 21. 9. 2019

Kubalák Matěj, nar. 2011,  kategorie žáci 9 – 10 let, 8. místo

Ošmera Lukáš, nar. 2011, kategorie žáci 9 – 10 let, 14. místo

Ošmerová Julie, nar. 2009, kategorie žačky 11 – 12 let, 2. místo

Kubalák Jiří, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 4. místo

Hradil Marek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 9. místo

Drdla Vítek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 16. místo

Ošmera Jan, nar. 2006, kategorie žáci 13 – 14 let, 7. místo

LETNÍ SERIÁL MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE SKOCÍCH NA LYŽÍCH 2019 

Kubalák Matěj, nar. 2011, kategorie žáci 9 – 10 let, 9. místo

Ošmera Lukáš, nar. 2011, kategorie žáci 9 – 10 let, 11. místo

Ošmerová Julie, nar. 2009, kategorie žačky 11 – 12 let, 2. místo

Kubalák Jiří, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 11. místo

Hradil Marek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 9. místo

Drdla Vítek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, 17. místo

Ošmera Jan, nar. 2006, kategorie žáci 13 – 14 let, 10. místo

ZIMNÍ MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V SEVERSKÉ KOMBINACI A SKOCÍCH NA LYŽÍCH

Harrachov, 29. 2. 2020

Kubalák Matěj, nar. 2011, kategorie žáci 9 – 10 let, kombinace 5. místo + 6. místo skok

Ošmera Lukáš, nar. 2011, kategorie žáci 9 – 10 let, kombinace 9. místo + 15. místo skok

Ošmerová Julie, nar. 2009, kategorie žačky 11 – 12 let, kombinace 1. místo + 2. místo skok

Kubalák Jiří, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, kombinace 4. místo + 11. místo skok

Hradil Marek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, kombinace 1. místo + 4. místo skok

Drdla Vítek, nar. 2009, kategorie žáci 11 – 12 let, kombinace 12. místo + 12. místo skok

Ošmera Jan, nar. 2006, kategorie žáci 13 – 14 let, kombinace 8. místo + 10. místo skok

Žáci jsou členové SK NMNM a současně žáky naší školy. 

Talentové zkoušky pro školní rok 2020/2021

21. May 2020 - 11:15

Vážení rodiče,

termíny talentových zkoušek zůstávají dle původního plánu. V elektronickém rezervačním systému jsme omezili kapacitu žáků, aby nedocházelo k vytváření početnějších skupin ve škole.

Termíny talentových zkoušek do všech oborů:

HUDEBNÍ, VÝTVARNÝ, LITERÁRNĚ – DRAMATICKÝ, TANEČNÍ

středa 20. 5. 2020 od 14h do 17h

náhradní termín úterý 26. 5. 2020 od 14h do 17h

Bradyových 16, Nové Město na Moravě

Požadavky k talentovým zkouškám na najdete na:

https://zus.nmnm.cz/talentove-zkousky/

Nově se uchazeči o studium přihlašují k talentovým zkouškám pouze elektronicky vyplněním přihlášky na webových stránkách školy www.zus.nmnm.cz

Součástí této přihlášky je nově i rezervační systém, který umožňuje vybrat si termín i čas talentové zkoušky. Po vyplnění přihlášky Vám na Vámi uvedený  e-mail přijde potvrzení o doručení a kontrole uvedených údajů. V tomto e-mailu bude odkaz, na kterém se v druhé polovině června dozvíte, zda bylo Vaše dítě přijato.

Výběrové řízení úředník/ce odboru stavebního a životního prostředí MěÚ NMNM

21. May 2020 - 9:12

Město Nové Město na Moravě vyhlašuje výběrové řízení na pozici úředník/úřednice odboru stavebního a životního prostředí MěÚ NMNM. úsek územního plánování. Bližší podmínky jsou uvedeny v příloze, uzávěrka pro podání přihlášky je 22.6.2020.

Mgr. Petr Hanych v. r.

tajemník

Aktuální informace o provozu Městských lázní

21. May 2020 - 8:41

Aktuální informace o provozu Městských lázní

Zatím máme v provozu každý den od 16:30 – 19:30 fitness, solárium a masáže. Do 25.5.2020 není možné použít sprchy a šatny. Od pondělí 25.5.2020 již bude možné použít šatny i sprchy

Na solárium a masáž je nutné objednat se předem v určeném čase 16:30 – 19:30 na tel. čísle: 727 950 663 nebo nám napište e-mail na recepce@lazne.nmnm.cz

K možnosti otevření bazénové haly a saun jsme získali základní informace a podmínky dnes 21.5.2020. Po opravách bazénové haly a kompletní dezinfekci a vyčištění jsme začali bazény napouštět (to trvá 2,5 dne), poté můžeme vodu ohřát na provozní teplotu a objednat u Zdravotního ústavu odběr kontrolních vzorků vody, poté musíme počkat na výsledek vzorků (dva až tři dny) a poté můžeme otevřít bazénovou halu i wellness centrum. Počítáme s plným otevřením v pondělí 1.6.2020.

Bohužel nás budou čekat některá omezení např. v areálu se musí používat roušky (vyjma plavání v bazénu a opalování na Sluneční terase), udržovat bezpečné rozestupy min 1,5metru, musíme sledovat počty návštěvníků v jednotlivých bazénech a sektorech (omezena kapacita vířivky na max 5 osob a pobyt na max 5 minut, není možno pouštět atrakci divoká řeka, v saunách omezena kapacita v potírně na max 7 osob, nesmí se používat parní sauna, u zážitkové sauny bude navýšena teplota na 70 °C .

Konkrétní nastavení kapacity jednotlivých sektorů Městských lázní dle požadavku hygieny:

Bazénová hala – 80 osob, Wellness – 21 osob, Fitness – 11 osob, Cvičící sál – 18 osob. Celkem v areálu 130 osob.

Plné otevření všech provozů tedy plánujeme na pondělí 1.6.2020 s letní provozní dobou bazén a fitness od 9:00-20:30 a sauny od 17:00-20:30 (o víkendu od 14:00). Středy otevření celého areálu od 14:00 – dopoledne bude probíhat Sanitární úklid. V červnu necháme od 6:00 otevřeno každý čtvrtek na ranní plavání a cvičení ve fitness – podle zájmu o tuto službu vyhodnotíme zda bude otevřeno ve čtvrtek ráno i o prázdninách.

Přijďte nás podpořit svou návštěvou těšíme se na Vás a již nyní se můžete objednat na masáž nebo solárium.

Jan Ryska a Luděk Šabaka živě na YouTube

20. May 2020 - 17:56

Jediným původním dílem pro violoncello a klavír Sergeje Rachmaninova je Sonáta g moll op. 19. Skladatel ji věnoval příteli violoncellistovi Anatoliji Brandukovovi, se kterým v roce 1901 uvedl premiéru této skladby.

V neděli 24. května 2020 v 11:00 máme příležitost si ji vyslechnout s violoncellistou Janem Ryskou – členem Vídeňské filharmonie a Stratos Quartetta a klavíristou Luďkem Šabakou na https://youtu.be/A5ix7BkPQHg.

Pages